Şablonu Açıklıyorum : Tekrar

[dropcap]U[/dropcap]zumaki bu sayfayı düzenliyor bu alanda test edebileceğiniz detaylar şunlar > Fontlar / Hiyerarşi-Kategori / Tema uzun metinleri sayfanın ana hattı oluşabilmesi için ekliyorum böylelikle ileride yayınlanan olası yazıların genel hattını görebiliriz bu süreç uzun sürüyor hızlandırmak katkıda bulunmak veya benimde aklıma bir şey geldi demek isterseniz lütfen yorum yapın   Örnek bir link ekliyorum yeni sekmede açılır. 1234567890

Alt başlık Uzumaki’nin noktalama işareti. Yazı tipi testi için!

Yedek almadığım için bir çok kısmı tekrar tasarlamak zorunda kaldım ve notta almadım her versiyonu farklı oldu diyebiliriz ve pek önceliğim olmadığı için bu yaklaşık 5 aydır böyle.. Buraya ayraç ekledim devamı başlığa tıklayınca gözüküyor.

Sayfaya girenler bu yazıyıda göreceklerdir, sizlere saçma gelebilir pek not tutma alışkanlığım yoktur bende burada hem not tutuyorum hemde kendimle konuşuyorum böylelikle duyulmamış melodileri biraz size tanıtabilirim burada düz bir demo kullansaydım sayfayı düzenleyen böyle bir sayfa yapılırken neler konuşuyor neler düşünüyor  bilemezdiniz, bilmeniz bir şey değiştirmeyebilir ama değişmesi gereklilik değil zaten yok olmuyor ya bu kafi..

Tek başıma gideceğim. Bazılarına güvenemem; güvendiklerime ise kıyamıyorum. Gandalf

[tie_full_img][/tie_full_img]

[padding left=”5%” right=”5%”]
1200 x 800 boyutunda bir görsel kullandığımda bu kadar yer kaplayacak  ayrıca bu paragrafa soldan ve sağdan yüzde 5 olacak şekilde girinti oluşturdum buda görsel için kullanılan alt metinlerin nasıl görüneceğine dair bir ön izleme fırsatı neden yüzde beş diye merak eden olursa yüzde 5 ten azı göz yanılmasına sebep olabilir fark edilmeyebilir ve bu düzeni bozar daha doğrusu etkisi azalır diğer kısımlarda bundan nasibini alır daha fazlası ise küçük ekranlarda özellikle içeriği okumayı zorlaştırır bence ideal bir oran.

Sola hizalı alıntı böyle gözükecek! Uzumaki ——-

Sol taraftaki alıntıda Uzumaki den sonra yedi tire var neden acaba? Haha bizde eğlenmeyelim mi şifreler kullanmayalım mı..

En büyük sıkıntım kendimi bildim bileli not tutamayışım burada sorun yazamamak değil evrensel bir notta olsa başkası okuyamasın istiyorum ve bunu çokta hesaplamıyorum böyle oluyor.

Tabi sonra bende unutuyorum oradaki şifreler ne çağrıştırması gerekiyordu diye bu kısır döngüde doğrudan not tutmamak olarak içimde patlıyor ve bu biraz üzerine gidilip yenilebilecek bir döngü benim bunu yenmeye çok ihtiyacım olmadı belkide vardı ama ben yoluna uydurdum diyeyim ama sizde de varsa yalnız olmadığınızı bilin ve bir şeyler yapmaktan çekinmeyin.

Sonuçta bunun için çok farklı yollar mevcut illede çoğunluğun yaptığı şekilde yapmak zorunda değilsiniz çizebilirsiniz yazıp bazı yerlerini karalayabilirsiniz normalden daha çirkin veya daha güzel yazabilirsiniz ve bunları yaparken genele pekte takılmamalısınız çünkü genel demek normal demek değildir. Ayrıca bu benim bakış açılarımdan birisidir genel ile normal kavramının hep karıştırıldığını düşünüyorum ileride ki alıntımda bunu düz olarak söyleyeceğim. — Yüzde -5- girintili paragrafların sonu.
[/padding]

Yukarıda ki görsel yeterince açık bence hepimiz anladık!

  • Burada listeleme olayını görüyoruz.
  • Daha farklı semboller ile bunu yapmak münkün.
  • Hepsini şuan sizlere sunamam.
  • Ama atla deve olmaz liste işte.
  • Sürpriz listeler pek yakında..
  • Sakın saymayın bu sefer 7 madde<li> yapmayacağım.(<li> bir html etiketidir ve listeleme için kullanılır)

Yine uzun bir paragraf ekleyelim ki tasarımı uzun içeriklerden sonra düzenlemek zorunda kalmayalım tam bir şablonumuz oluşsun. Tıklamayın isterseniz Anasayfa ya gider, şuan saat 20:20 gözlerimden uyku ile yorgunluk fışkırıyor ara ara kalkıp mutfağa gidiyorum tavuk ve salata ile uğraşıyorum bu arada kanat severim ve sadece lades kemiği gibi ortası boş iki kemikli kısımı tercih ederim tabi diğer formlarıda yediğim oluyor salatada genelde bol limon, yağ, kıvırcık (beyaz sert kısmı hariç), taze soğan tercihim ama bazen değişik şeylerde yiyiorum tabi bu şuanlık sadece.

[padding left=”5%” right=”5%”]

Sağdan ve soldan yüzde 5 girinti.

Bir girinti le daha karşınızdayım burada sola hizalı metin ve sağa hizalı resim ızgara diyebileceğimiz bu model ileride ki olası yayınlar için yine bir ön izlenim fırsatı sunuyor şuan çalışmaktan yoruldum karnım aç ama salarsam tekrar dönmesi zor oluyor..

Bu arada resimlere alt yazı veya linkte ekleyebiliyoruz yalın düşünülünce bu muazzam bir şey bir yazıya link bağlamak biraz kafaya oturuyor adres yazıyorsun ve tıkladığında oraya gidiyor ama herhangi bir resime tıkladığında daha önce belirlenmiş bir siteye ziyaret? Bence gerçekten güzel bir olay her ne kadar önemi fark edilmese de ilkel kafa hazza ulaştırabiliyor.

Çalışmama bir gün ara vermiştim!

Bu paragrafta her şey normal yaklaşık beş satır genel bir şablon için yeterli tabi daha devam edecek bu sayfa bana göre tasarım konusunda yalnızlık mükemmel içerikler veya fikirler oluşturmaya sebepken öte yandan gerçekleşmesinede engel çünkü bir bina hayal etmek kolay kimisi 3 kimisi beş katlı cam tavanlar demir çıtalar aklınıza ne gelirse ancak olay bunu hayata geçirmek ise cam tavanın demir çıtalarla uyumunu hesaplamanız gerek ayrıca alternatifleri var mı bunu hesaplamanız gerek ayrıca maliyet ayrıca diş etmenler ayrıca kullanılabilirlik ama bunların kaçını en iyi şekilde hesaplayabilirsiniz?

post-image-2Beraber çalışırsakta bir uyum olmalı ama buda olmuyor hayaller çoğu zaman bireyseldir benzerleri olabilir hatta aynıları ama sonuç genelde farklıdır. Bütün bunların haricinde söylemek istediğim şey denge eğer kusursuz bir hayal kuracak kadar vakit veya herhangi bir kaynak kullanırsanız büyük ihtimalle gerçekleştirecek kaynağınız yada vaktiniz yetersiz kalacaktır.

Eğitiminizi hat safada tutarsak sosyal hayattan geri düşeriz sosyal hayatı hat safada tutarsak işlerimizden geri düşeriz neyi düşünürseniz düşünün diğer durumlarla fark açıldığında dengesizlik ve beraberinde çöküş gecelektir. Yaşımı artık hesaplayamıyorum ilkel hayvanları gördüm, kabileleri, imparatorlukları, hayatları… Artık yaşadığım yıllar rüya gibi geliyor unutuyorum o kadar uzun zaman geçiyor ki gerçekçiliği kalmıyor beslenmek için avlanmak zorunda olduğunu düşün yaşamak için öldürmek zorunda olduğunu gördüğün ve inandığın her şeyin son bulduğunu düşün sopaya ömrünü adayanların yarın taşa inandığını düşün nasıl hayatını yok ettiğini.

Binlerce yıldır yaşadığını düşün her şeyi bilirmiydin yoksa gerçek olup olmadığını mı düşünürdün not tutsan ne kadar yer kaplardı bir amaca hizmet etmezsen kime yarardı. Arada buraya not etmek istiyorum artık yok olduğumda erişilebilir olması için burayı 70 yıllığına satın aldım ve ilerleyen zamanlarda bir bulmaca gibi buraya şifreler gizleyeceğim amacım ben yok olduğumda bu anıları düşünceleri hayatta tutmak isteyen birisine bu imkanı vermek böylelikle teknoloji dünyayı yok edene kadar fısıltılar dolaşıcak ve sevdiğim bir arkadaşımın dediği gibi canlılar onu tanıyan son canlı yok olduğunda yok olurlar..
[/padding]

Normal olmak, genel olmak değildir.Uzumaki ——-

Tasarım şablonumuzun sonuna gelmiş bulunuyoruz birden farklı alıntılar girintiler paragraflar ve medya konumlandırmaları ve binden fazla kelime ile font analizi yapmak, şablonu değerlendirmek çok daha kolay. Evet hem şablon tasarlayıp hem içerik oluşturmaya bir örnek bunu okumak isteyen olur mu bilmiyorum ama duyulmamış melodi dediğimiz bu değil mi bir tasarım görüp acaba neler düşünerek bunu üretti deseydiniz cevap bulma şansınız yüz üzerinden kaçtır? Evet ben en iyi tasarımı değil, en iyi içeriği de değil duyulmamış melodileri toplamak için bunu oluşturuyorum, duyulmamış melodileriniz varsa lütfen bana ulaşın belirli kurallara sadık kalarak dünyanın yok oluşuna kadar veya teknolojinin yok oluşuna kadar bir kütüphanede eseriniz olsun, keyifli günler.

“Şablonu Açıklıyorum : Tekrar” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir